Firma remontowa: 4 ważne cechy dobrego wykonawcy. Obecnie ilość firm remontowych, które oferują swoje usługi, jest bardzo wysoka. Nawet jeśli nie wyższa niż kiedykolwiek, to nadal wystarczająco duża, żeby obawy o wybór dobrego wykonawcy były uzasadnione. Jakie 4 kryteria firmy remontowej można uznać za kluczowe przy podejmowaniu decyzji o przekazaniu prac?

Firma remontowa Referencje

Nikt nie chce być królikiem doświadczalnym. Warto wybierać firmy remontowe, które na swoim koncie mają już podobne realizacje. To oczywiście nie daje żadnej gwarancji, bo w międzyczasie wiele mogło się zmienić, ale taka firma remontowa Łódź jest zdecydowanie pewniejsza niż wykonawca, który nigdy wcześniej podobnych zleceń nie realizował, nawet jeśli ma doświadczenie w innym dziale budownictwa. Dobrze przygotowane portfolio wykonawcy może uzmysłowić inwestorowi możliwości firmy remontowej.

Materiały

Większość firm remontowych korzysta z określonych materiałów wykończeniowych, instalacyjnych i chemii budowlanej. Oczywiście nie da się jednoznacznie wskazać najlepszych producentów tych materiałów, ale faktem jest, że mając doświadczenie z określonymi markami, firma remontowa Łódź potrafi właściwie używać tych materiałów. To dość ważne, bo czasem fakt, że jakiś produkt budowlany jest oceniany nisko, wynika tylko z tego, że nie był stosowany przez profesjonalistów. Jednocześnie jednak można oczekiwać od firmy remontowej pewnej elastyczności w tej kwestii i np. zastąpienia drogich farb wykończeniowych nieco tańszymi, ale też dość dobrymi.

Kontakt

Zmorą budownictwa jest niedotrzymywanie terminów. Samo planowanie to jedno, ale bardzo ważne jest, aby z wykonawcą utrzymywać dobry kontakt. Nie zapobiegnie to opóźnieniom, ale pozwoli łagodniej przez nie przejść, jeśli by się pojawiły, wyjaśnić przyczyny zwłoki i podjąć odpowiednie działania. To ważne, bo często prace remontowe są częścią większych inwestycji i wymagają skorelowania wielu różnych działań ? wybierając wykonawcę, z którym trudno się skontaktować, inwestor sam sobie szkodzi.

Rzetelność

Dotrzymywanie terminów, stosowanie oryginalnych środków chemii budowlanej i materiałów wykończeniowych, podawanie rzetelnej wyceny i po prostu uczciwe podejście do klienta. W wielu firmach remontowych brakuje nawet tych podstawowych warunków. Warto poświęcić więcej czasu na znalezienie rzetelnego wykonawcy, żeby mieć pewność, że wszystkie prace będą przeprowadzone profesjonalnie.

Zobacz również: Firma remontowo-budowlana