Budowa domów jednorodzinnych

Nasza firma specjalizuje się w budownictwie domów jednorodzinnych. Specjalizujemy się w kompleksowym wykonawstwie co daje Naszym klientom pewność, iż w trakcie realizacji projektu nie pojawią się żadne nieprzewidziane koszty czy nowe okoliczności. Realizujemy projekty od początku do końca, cechuje nas sumienność, systematyczność- praca zgodnie z planem oraz przestrzegamy założonych terminów i etapów budowy domu. Posiadamy duże doświadczenie w budowie domów jednorodzinnych, dlatego takie projekty realizujemy bezproblemowo i sprawnie.

Budowa domu jednorodzinnego jest spełnieniem marzeń, ale może również być koszmarem. Niejednokrotnie przejmowaliśmy niezrealizowane projekty po innych firmach. Często okazuje się, że wielkość przedsięwzięcia, jakim jest budowa nowego domu, przerasta możliwości młodych i niedoświadczonych firm budowlanych. Ważne jest, aby budowa domu wykonywana była przez firmę z dużym doświadczeniem budowlanym oraz przez wykwalifikowanych pracowników. Budowa domu jednorodzinnego dla doświadczonej firmy jest projektem prostym do zrealizowania, przede wszystkim ze względu na długoletnie doświadczenie w branży budowlanej. Nasza firma brała udział w realizacji wielu skomplikowanych projektów budowlanych typowych dla zabudowy wielorodzinnej czy o charakterze przemysłowym. Budowa domu jednorodzinnego w porównaniu do realizacji projektu wielkopowierzchniowego o przeznaczeniu przemysłowym jest sprawą łatwą i przyjemną dla firm pozostających na rynku budowlanym przez wiele lat.

Nasza firma gwarantuje swoim inwestorom wykonanie zabudowy jednorodzinnej w terminie, zgodnie z planem budowy i projektem architektonicznym bez zbędnych niespodzianek finansowych czy usterek wynikających z uchybień, błędów w sztuce budowlanej. Serdecznie zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub mailowego – odpowiemy na wszystkie zapytania.

Domy pod klucz – kompleksowe wykonawstwo

Budownictwo jednorodzinne to bodajże najbardziej zmienny i zróżnicowany element całej sztuki budowlanej. Nie ma dwóch takich samych projektów, każdy wiąże się z określonymi wyzwaniami, a my mamy również tę świadomość, że budowa domów jednorodzinnych jest dla inwestorów czymś więcej, niż inwestycją – jest drogą do spełnienia marzeń, a sam budynek czymś więcej, niż tylko odpowiednio wykorzystanymi materiałami. Czujemy ciężar tej świadomości, dlatego budownictwo jednorodzinne Łódź traktujemy bardzo poważnie. Dla wielu firm jest to jedynie dodatkowe źródło gotówki, my natomiast mamy fachowców, którzy na placu budowy nie budują, ale tworzą, kreują, wiedząc, że od ich pracy zależy czyjeś szczęście. Domy jednorodzinne jednak pod wieloma względami przypominają też inne realizacje – również tutaj liczy się bezpieczeństwo, a cena jest często jeszcze ważniejsza niż w przypadku większych projektów, bo budżet jest bardziej napięty, harmonogram wcale nie mniej. Domy – kompleksowe wykonawstwo – to dla nas zawsze wyzwanie. Mimo że posiadamy olbrzymie i różnorodne doświadczenie w tym zakresie, wiemy, że za każdym razem stajemy przed wyzwaniem jedynym w swoim rodzaju i musimy starać się tak samo, jak zwykle, nawet jeśli projekt jest technicznie prosty. Uwierzcie nam Państwo – domy pod klucz nie są konstrukcjami technicznie zaawansowanymi, zwykle wykorzystują znane technologie o ugruntowanej pozycji, a mimo wszystko każda taka inwestycja jest jedyna w swoim rodzaju.

Budowa domów to nie jest zadanie, które można powierzyć jakiejkolwiek firmie. Szerokie portfolio referencji, bogate doświadczenie i świadomość wielkości projektu, nawet jeśli jego skala jest relatywnie niewielka to to, co wyróżnia ZODW. My nie oceniamy poziomu trudności ani ważności po powierzchni placu budowy, ani wartości projektu – dla nas miarą trudności jest waga, jaką do realizacji projektu przywiązuje inwestor i pod tym względem budowa domów jednorodzinnych jest wyzwaniem, które zawsze chętniej podejmujemy, wiedząc, że dzięki nam zyskacie Państwo bezpieczny, funkcjonalny i uczciwie zbudowany dom.

Ile trwa budowa domu jednorodzinnego? Budowa domów jednorodzinnych jest dość czasochłonnym procesem. Osiągnięcie tylko stanu zerowego wymaga około dwóch tygodni w przypadku prostszych inwestycji do miesiąca, jeśli projekt jest bardziej skomplikowany.

HARMONOGRAM JEST NAJWAŻNIEJSZY

Mały dom jednorodzinny można wybudować w czasie od 3 do 5 miesięcy, ale to, czy uda się to zrobić, zależy przede wszystkim od harmonogramu prac. To o tyle istotne, że nawet trzymając się ściśle zaplanowanego scenariusza budowy, nie można zanadto przyspieszyć całego procesu, ponieważ ograniczenia wynikają również ze specyfiki używanych materiałów i procesu technologicznego.

CZAS DO STANU ZEROWEGO

Choć zdecydowanie nie dokonuje się tutaj najbardziej widocznego postępu, to właśnie prawidłowe przeprowadzenie prac na tym etapie gwarantuje bezpieczeństwo i komfort całego budynku. Dlatego też doprowadzenie budowy domu jednorodzinnego do stanu zerowego nie trwa krócej niż 2 tygodnie, a najczęściej wymaga około miesiąca. W tym czasie przeprowadza się wiele kluczowych prac, a materiały używane w tym procesie mogą wymagać dłuższego czasu wysychania, jak na przykład beton na ławy czy grubsze warstwy tynków.

CZAS DO STANU SUROWEGO OTWARTEGO

Budowa domów jednorodzinnych Łódź do stanu surowego otwartego zajmuje (licząc od osiągnięcia stanu zerowego) 2-5 miesięcy. Duża różnica wynika przede wszystkim z faktu różnego stopnia skomplikowania projektów oraz używania rozmaitych materiałów. Czasochłonna jest na przykład pielęgnacja stropu, która ? w zależności od technologii i powierzchni, może zająć tylko dwa dni, a może wymagać ponad tygodnia. Takich przykładów jest więcej i dlatego trudno jest dokładnie określić czas potrzebny na solidne wykonanie wszystkich prac.

CZAS DO STANU SUROWEGO ZAMKNIĘTEGO

Samo przejście od stanu surowego otwartego do zamkniętego nie powinno zająć więcej niż 3-4 tygodnie, a zwykle jest to czas tygodnia lub dwóch. Na tym etapie raczej już opóźnienia się nie zdarzają, ale w wyjątkowych przypadkach, np. kiedy czas oczekiwania na stolarkę okienną i drzwiową się przedłuża, realizacja może zająć więcej czasu.

BUDOWA DOMÓW JEDNORODZINNYCH – CZY WARTO SIĘ SPIESZYĆ?

Teoretycznie niektóre domy można ukończyć w około 3-4 miesiące i jest to przedstawiane jako poważny atut przez niektórych deweloperów. Oczywiście czas realizacji ma duże znaczenie, ale należy pamiętać, że spośród trzech cech: ?tanio?, ?szybko? i ?dobrze?, budowa domu jednorodzinnego może spełnić tylko dwie. Jeśli więc będzie szybko i tanio, to najlepiej od razu poszukać innego dewelopera, a jeśli szybko i dobrze, to trzeba liczyć się z dużym kosztem. Stąd też czasem warto dodać kilka miesięcy do terminu realizacji i zrównoważyć tym samym koszty z dobrą jakością wykonania, tym bardziej że lepiej czekać dłużej, żeby móc mieszkać dłużej, niż spieszyć się z budową, jeśli będzie wiązało się to z koniecznością wcześniej przeprowadzanego kapitalnego remontu. A do całkowitego harmonogramu trzeba jeszcze doliczyć czas niezbędny na załatwienie wszystkich formalności związanych z budową domu jednorodzinnego.